לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
הצעה לג'ינג'י שהשבית את התלמידים

הצעה לג'ינג'י שהשבית את התלמידים

נראה שכדאי לרתום את המקוריות והנחישות העצומה לארגן מבצעים נוספים.

מאת

אין לי מושג אם וועדת דוברת חזתה ש-200000 תלמידים יקומו יום אחד במצוות הקפטיין התורן שלהם ויחליטו לא להגיע לבית הספר על מנת לדחות על הסף את הדו"ח הנידון.

קם לו הבחור כתום השיער והחליט בהחלטה נכונה יותר או פחות שהוא לא מקבל את הדברים. גייס לעזרתו את חבריו ואת פלאי הטכנולוגיה הביתית, רתם לעצמו תוכנות מסרים פשוטות והציף את בתי התלמידים בהוראה ברורה לקיים שביתה כנגד הדו"ח.

קמו התלמידים ראו כי טוב. הבינו שיש כאן שביתה והחליטו לשתף פעולה עם הבחור.

במייל שלהם הם קראו שהבוקר לא צריך להתייצב למבחן החשבון, והמורה לאנגלית תוכל להמשיך לשתות קפה בחדר המורים ולכולם נהיה טוב על הלב.

חשבתי אולי להתקשר ל"מור נאמן" תלמידה בדיונית שהזיתי במוחי הקודח ולשאול אותה מהי עבורה ועדת דוברת, וחשבתי שהדבר יביך אותה ביותר. הנחתי לה להתהפך על משכבה החורפי לאחר ליל גלישות הלום קפה מאשר להתנצח איתי בראיון חסר שחר על השלכותיו של הדו"ח על חייה וחיי משפחתה.

למחרת השביתה חגגו העיתונים הרימו על הכתפיים את כתום השער הנחוש, והחלו במסע שידולים אל פתחו לראיון, או לסיעור מוחין קטן לאזכורה של אותה ועדה מדוברת, להזכירכם אם שכחתם – דברת.

לא יכולת לפתוח תחנת רדיו ללא אזכור שמו של הבחור. נחישותו ראויה לציון במיוחד אל מול גדודי העיתונאים המייחלים לראיין את ה"עניין הבא" באג'נדה החינוכית הלא גמורה של ועדת החינוך, וצוות התלמידים מארגני השביתה.

חשבתי לעצמי שאולי היה כדאי לרתום את כתום השיער בנחישותו העצומה לארגן איזה מבצע חסד אחר כמו לדוגמא שיעורי עזר לתלמידים ממשפחות ללא הורה תומך, או אולי לארגן באופן גורף התרמה ארצית למען בתי יתומים הסובלים מחוסר מדריכים מיומנים, או אולי להירתם לשנה של פרוייקט העוסק בשיחזור מימצאים ארכיאולוגים המאפשר לנו להוכיח את זכותנו על הארץ הזאת לאלה שאינם בטוחים שארצנו אכן שייכת לנו, או ליזום באותה נחישות של השבתה תיקון מכשירי בית לזקנים ערירים בשכונות השונות.

כל זה נעשה בעבור חזרה הביתה בשעה מוקדמת יותר? ישאלו בוודאי התלמידים...

אז תחזרו בשעה 4, מה יקרה? מקסימום תגלשו פחות שעות ותארגנו שביתות לצהלת ליבם של שוכני המיטות המאחרים לקום.

12/3/2005

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 5 תגובות ב-5 דיונים

(5) מיטל, 20/5/2005 07:54

מנהיג אמיתי

מי שמסוגל לקחת אחריות, לנסות לשנות, לנסות להשפיע, בדרך דמוקרטית ולא אלימה ויש לו את היכולת לסחוף אחריו את הנוער האדיש של ימינו שכל קשר בינו ובין מחאה, מכל סיבה שהיא, חסר, יש בו מנהיגות. הלוואי באמת שכמו שמצויין במאמר, זה יפתח תח לעוד מחאות על ערכי צדק אחרים.

(4) אנונימי, 25/3/2005 07:36

זו לא חוכמה

ברגע שאותו תלמיד פנה לרגש האגואיסטי של התלמידים ,לנוחות שלהם שהיא בעצם-אי הגעה ללימודים, הוא לא היה צריך לטרוח יותר מדיי...
בוא נראה אם הוא היה מחאה שהייתה דורשת מהם למשל ליסוע למקום כלשהוא ואולי להוציא גם קצת כסף,מה היה קורה.

(3) סופי, 17/3/2005 02:56

באמת לא הבנתי

באמת לא הצלחתי להבין מה הכתבה רוצה... מראה שהיא לא מסכימה עם השביתה?? לא חסר אנשים שלא מסכימים איתה (מבוגרים בעיקר- ובעיקר הורים שרוצים להשיג בייביסיטר בחינם) אבל הסיבות לכך די ברורות

(2) יוסף, 14/3/2005 14:34

לפי דעתי

הילדון הזה בסה"כ לומד מהמורים שלו,ברגע שבא להם ,הם משביתים את הלימודים.

(1) אנונימי, 14/3/2005 09:49

הגינג'י בעד חינוך אמיתי...

אולי לא הבנתי נכון את המאמר אבל מה שהבנתי זה זלזול כביכול במנהיג שהנהיג ללא כלום, ליום לימודים קצר...
מי שקרא את המכתב שכתב בעיתון היה רואה שלא על כך הוא נלחם אלא על הבעיות החינוכיות שבדו"ח דוברת, ויותר מי זה על חוסר המענה לבעיות האמיתיות שבמערכת החינוך. כל הכבוד לו והלוואי שהייתי מאמינה שרוב התלמידים שבתו מהסיבות שלו ולא סתם כי זה כייף ככה...

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub